top of page
Optika Anděl_018.jpg

Optika Anděl - brand andělských optiček

Pro Optiku Anděl jsme vytvořili  působivou značku a brand identitu a upravili prvky v jejich andělské prodejně na Smíchově. Následoval i zajímavý retail koncept nové optiky na Národní ulici v Praze. Ta ale na rozdíl od původní andělské optiky díky corona krizi zatím zůstává ve formě konceptu.

Optika Anděl_030.jpg
Optika Anděl_029.jpg
Optika Anděl_032.jpg
Optika Anděl_031.jpg
Optika Anděl_006.jpg

Inspirace andělem

a Snellenem

Kombinací Snellenovy tabule s tvarem a prvky anděla dala základ jednoduchému logu Optiky Anděl. Počáteční písmeno "O" na vrcholu jako hlava a svatozář doplněna o jednoduchou typografii pokračující dále

v principu otočené Snellenovy tabule, kterou známe jako testovací základ při vyšetření zraku.

Logo tak získalo symbolickou jednoduchost a čitelnost. Základní barevné kombinace černé a modré doplňují hravé barvy selektující jednotlivé oborové části optiky a marketingové komunikace.
Optika Anděl_001.jpg
Optika Anděl_017.jpg
Optika Anděl_016.jpg
Optika Anděl_020.jpg
Optika Anděl_019.jpg
Optika Anděl_021.jpg
Optika Anděl_022.jpg
Optika Anděl_034.jpg
Optika Anděl_015.jpg

Brand like no other

Klišé v podobě brýlí, obrouček nebo v případě Optiky Anděl anděla jsme eliminovali hned na začátku vývoje brand identity. Přesto nám v podstatě v logu (tak trochu neviditelně) zůstali. Podprahově, minimalisticky, jinak. Na návrhu je vidět, že je možné i takto malý brand zcela odlišit od všeho, co se v segmentu běžně vídá. Navíc, dámy, které u Anděla potkáte, vám poskytnou skutečnou andělskou péči, a tak se nám zde střetla pomyslná dokonalá retail marketingová trojice (design, produkt, lidé) v naprostém souladu jak svatá trojice na barokním obraze. A symboly se propojují. Nevtíravě. Andělsky. 

Optika Anděl_027.jpg
Optika Anděl_028.jpg
Optika Anděl_035.jpg
Optika Anděl_036.jpg
Optika Anděl_005.jpg
Optika Anděl_004.jpg
Optika Anděl_014.jpg
bottom of page