Volnoletectví

Královská vytrvalostní disciplína. Volnoletectví.

Potřebujete ke svému pracovnímu životu jistoty? Pak tento článek vůbec nečtěte. Protože v takovém případě jste pravděpodobně ze skupiny těch, kteří potřebují zázemí teplé kanceláře, sociální jistoty v podobě pravidelné výplaty a stát za zadkem. A i když to, co od něj dostanete, není žádná hitparáda, pořád je to jistota. Nic proti, ale tu na volné noze prostě nemáte.

Tahle úvaha je čistě filosofická a je věnovaná těm, kteří mají zkušenost s prací na sebe nebo práci na volné noze teprve zvažují. Pro ty, kteří máchají křídly roztáhlými s chutí vyletět do světa a něco dokázat. Anebo pro ty, kteří nad ním již plachtí a rozhlíží se nad krajinou. Tu a tam zavětří příležitost, elegantně slétnou dolů, zajistí, opraví, vymyslí, zkonzultují a zase letí. Letí vstříc dalším příležitostem, letí vstříc všem těm na obloze, kteří chtějí plachtit společně, tvořit hejna i roje a mají tah na branku nebo spíše letí vstříc lepším zítřkům. I když, jsou tady lepší zítřky?

Nikdo neví. A asi je to tak dobře. Ono to totiž zní báječně, ale realita je často o letu střemhlav nadzvukovou rychlostí. Létat se totiž musíte jako volnoletec naučit hodně rychle, přesně a s jasným cílem. A hlavně také s přidanou hodnotou. Nikdo Vám po ránu topení nezapne a kafe neuvaří. Nekonečné líné kroužení či nabubřelá letecká akrobacie ve firemní kuchyňce před kolegy Vám k úspěchu, dobrému jménu ani výdělku z dlouhodobého hlediska ve volném letu nepomůžou. Pokud ovšem Vaší podnikatelskou doménou není akrobacie. A tak se musíte hodně vytrvale snažit létat precizně a perfektně, aby topení bylo vždy horké, káva lahodná a čerstvě namletá, a také, abyste třeba mohli vzít svou ženu a děti na nezapomenutelnou a sakra zaslouženou dovolenou. Já se na tyhle lety ale opravdu těším. Hodně moc. A to přesto, že často vyžadují bezmeznou snahu a nasazení, neutuchající energii, přehršel nápadů, občasné překonávání krizí či frustrací, anebo velký strach. Strach o jistoty. Strach o budoucnost. Strach o to, jestli to celé dává smysl. Ale bez toho všeho by to peří nebylo dost načechrané a křídla by byla zbytečně přistřižená. Let by se nekonal. A to by byla velká škoda.

Cítíte to podobně? Pojďme vytvářet hejna, která letí za společnými a smysluplnými cíli.


Nejlepší příspěvky
Příspěvky se připravují
Zůstaňte s námi...
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné tagy
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

                                  +420 603 892 933           hello@bradka-design.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black LinkedIn Icon

©  Ondřej Brádka  2020