Líbí Nelíbí

O své práci designér přece nemůže mluvit. Musí ji ukazovat!

Dnešní krátký příspěvek vychází z mé vášnivé diskuze s přítelkyní u večeře... Říkala mi:“ musíš mi o Tvé práci neustále povídat, říkat mi, jaké se Ti hlavou honí myšlenky, proč vzniká to, co vzniká…. Když chceš, abych Ti dala zpětnou vazbu a pomohla Ti…

A já na to…Chci, jenže, ono to jako úplně nejde.

Ona: Proč? Přece toho musíš být plný.

Já: Ano, to jo, to jsem… ale právě proto to nejde…

A bylo to venku.

Tvorba je totiž věc ošemetná. Jsem jí v okamžiku tvoření a vymýšlení tak plný, že to přepjetí neumím v takové chvíli vyjádřit slovy. Ne hned. Musím to dát na papír. Kreslit. Črtat. Čmárat. Skicovat. Ťukat do stroje, koumat, studovat, přemýšlet …. Prostě hledat cesty. Cesty, které mají leckdy mnoho úskalí, odboček a zákrutů, ale na konci je něco, co chci ukázat. Potřebuji prezentovat jen to, co je za mě vlastně akceptovatelné. A když to nejde, tak nechci, Už ne. Na světě je mnoho nekvalitního a nedodělaného. Já chci prezentovat a obhajovat něco, co už má tvar a jasnou vizi, které sám věřím.

A to bez ohledu na to, jestli se to koncovému příjemci zdá nebo nezdá. Design a jeho hodnocení totiž nejde uchopit měřitelnou metrikou. Známkovat a hodnotit na první dobrou můžeme jen jednoduchým „líbí/nelíbí“. A já doufám, že budu u svých zákazníků více ve škatulce „líbí“ :)


Nejlepší příspěvky
Příspěvky se připravují
Zůstaňte s námi...
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné tagy
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

                                  +420 603 892 933           hello@bradka-design.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black LinkedIn Icon

©  Ondřej Brádka  2020